Login
Home
Sign Up
Leagues
Tournaments
Classes / Clinics
Drop-In / Pickup
Schedule
Classifieds
About Us
Contact Us
Schedule of Games
Games on Saturday, March 17, 2018
<
March 2018
>
S
M
T
W
T
F
S
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
2017/18 - Boys Born in 2006/05/04 S1
CT Rush Elite 06
11 - 5
Wallingford Warriors 06
Complete
Field 1
Glasson
2017/18 - Girls born in 2005/06/07 (U-12/U-11) S2
Naugy Red Dragons
1 - 7
CFC Sound 2006
Complete
Field 1
Glasson
2017/18 - Girls born in 2008/09 (U-10/U-9) S2
South Central Premier
2 - 3
AFC Pride
Complete
Field 2
Jagielski
2017/18 - Girls born in 2005/06/07 (U-12/U-11) S2
Wallingford Strikers 2007
7 - 3
South Central Premier
Complete
Field 1
Glasson
2017/18 - Girls born in 2008/09 (U-10/U-9) S2
Hamden Dragons
7 - 2
Cheshire SC United 08
Complete
Field 2
Jagielski
2017/18 - Girls born in 2005/06/07 (U-12/U-11) S2
CSC United 07
2 - 7
CFC Sound 2007
Complete
Field 1
Korn
2017/18 - Girls High School S2
Hamity
5 - 3
West Haven Rush
Complete
Field 2
Jagielski
2017/18 - Girls born in 2005/06/07 (U-12/U-11) S2
AFC U11
2 - 2
Wallingford Fury
Complete
Field 1
Korn
2017/18 - Girls High School S2
Cheshire High School - White
0 - 0
Cheshire High School - Red
Complete
Field 2
Togba
2017/18 - Girls High School S2
CT Rush White
9 - 3
North Haven High School
Complete
Field 1
Korn
2017/18 - Boys High School S2
Notre Dame
4 - 7
New Haven United
Complete
Field 2
Togba
2017/18 - Boys High School S2
Cheshire Rams
4 - 3
Hopkins
Complete
Field 1
Korn
2017/18 - Boys High School S2
Xaymaca Pumas
4 - 2
West Haven Blue Devils HS
Complete
Field 2
Togba
2017/18 - Girls High School S2
Hamity
7 - 2
CT Rush Blue
Complete
Field 1
Togba
Calendar
<
March 2018
>
S
M
T
W
T
F
S
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
Events on Saturday, March 17, 2018
7:00 AM
8:30 AM
Blocked
Field 1
7:00 AM
8:30 AM
Blocked
Field 1b
7:00 AM
9:00 AM
Blocked
Field 2
7:00 AM
9:00 AM
Blocked
Field 2b
8:30 AM
11:00 AM
Team CT Lax Club
Field 1
8:30 AM
11:00 AM
Team CT Lax Club
Field 1b
9:00 AM
12:00 PM
Soccer Shots Clinics
Field 2
9:00 AM
12:00 PM
Soccer Shots Clinics
Field 2b
9:00 AM
12:00 PM
Soccer Shots Clinics
Field 3
9:00 AM
10:30 AM
CFC United ECNL 13 Boys
Fieldhouse 1
9:00 AM
10:30 AM
CFC United ECNL 15 Boys
Fieldhouse 2
10:30 AM
12:00 PM
CFC United ECNL 14 Boys
Fieldhouse 1
10:30 AM
12:00 PM
CFC United ECNL 17 Boys
Fieldhouse 2
12:00 PM
1:00 PM
Soccer Shots
Field 3
12:00 PM
1:30 PM
CFC United ECNL 18 Boys
Fieldhouse 1
12:00 PM
1:30 PM
CFC United 16 Boys
Fieldhouse 2
1:30 PM
4:30 PM
ECNL Keepers
Fieldhouse 1
1:30 PM
4:30 PM
ECNL Keepers
Fieldhouse 2
3:30 PM
4:30 PM
Haris's Rental
Field 3
4:30 PM
6:00 PM
Tim Holland Field Rental
Fieldhouse 1
6:00 PM
7:00 PM
Douglas's Rental
Field 2
6:00 PM
7:00 PM
Douglas's Rental
Field 2b
7:00 PM
11:00 PM
Blocked
Field 1
7:00 PM
11:00 PM
Blocked
Field 1b
7:00 PM
11:00 PM
Blocked
Field 2
7:00 PM
11:00 PM
Blocked
Field 2b
7:00 PM
11:00 PM
Blocked
Field 3
7:30 PM
9:00 PM
Kristopher Rental
Fieldhouse 1